Uygulama ve Araştırma Merkezleri Güçlerini Birleştiriyorİstanbul Üniversitesi İstatistik Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSTARMER) tarafından düzenlenen “Araştırma Merkezleri Buluşuyor” başlıklı toplantı, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Oval Salon’da gerçekleştirildi.

Üniversitemizi güçlendirmek adına gerçekleştirdiği sayısız iç ve dış kaynaklı projeleri sebebiyle, gelecekte gerçekleştirilmesi muhtemel güç birliklerinde yer alması beklenen Enformatik Bölümümüz de toplantıya davet edilmiş, Prof. Dr. Sevinç Gülseçen’i temsilen Dr. Emre Akadal toplantıya katılım sağlamıştır.

İstanbul Üniversitesi bünyesindeki Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını İstanbul Üniversitesi İstatistik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Haluk Zülfikar yaptı. Üç sene önce başlayan bu toplantılar sonucunda merkezlerin ne gibi aktivitelerde bulunduğuna değinen Doç. Dr. Zülfikar, “Uygulama ve Araştırma Merkezlerini ortak çalışmalarla birlikte daha aktif ve etkili kullanabiliriz” ifadesini kullandı.

Buluşmada bu toplantının rutine bindirilmesi, bir koordinatörlük olarak organize edilmesi, organizasyonların interaktif özelliğe ulaştırılarak mobilite kazanması hususları tartışıldı. Sağlık, fen, spor, sanat ve sosyal bilimler alanlarında bilimsel ve çağdaş hizmet vermek için kurulmuş merkezlerin bir araya gelmesiyle disiplinler arası çalışmanın disiplinler üstü kazanım sağlayacağı tüm bilim insanları tarafından kabul edildi ve en kısa sürede tekrar görüşme temennisinde bulunuldu.