Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı

Türkiye’nin en eski ve köklü üniversitesi olarak eğitimde önemli bir yere sahip İstanbul Üniversitesi “Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı”na (FL2018) yedinci kez ev sahipliği yapıyor. Ana tema olarak “Eğitimde Dijital Dönüşüm” ile yola çıkan konferansı düzenleyen kurumlar (İstanbul Üniversitesi, Türkiye Bilişim Vakfı, Türkiye Bilişim Derneği ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı) arasında bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nın yer alması ile beraber,  konferansın gücünün ve konferans sonunda elde edilecek sonuçların yaygın etkisinin artacağına inanmaktayız.


Öğrenmenin odağında bulunan ve onun temel varlık nedeni olan insanın yaşam boyu öğrenmesi ve nitelikli yetişebilmesi için etkin ve verimli yöntemler, stratejiler, teknikler, teknolojiler ve gelecek için öğrenme alanındaki yenilikler ile ilgili fikirlerin paylaşılacağı ve tartışılacağı konferansımız 11-14 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Konferansımızda ayrıca eğitimde teknolojiyi kullanmakta olan okul/eğitim kurumları, STK’lar, özel yazılım şirketleri ve bireylerin katılımının  beklendiği “Dijital Eğitim Asistanı Yarışması” da düzenlenecektir.

“Her şeyin başı eğitim” diyerek çıktığımız yolda bu sene özellikle öğretmenlerimizi güncel teknolojik uygulamalarla buluşturmayı amaçlıyoruz.

Bakalım FL2018 ve konferansımızın ana konusu ile ilgili Yürütme Kurulu üyelerimiz ne diyor? (Okumak için tıklayınız.)

Ayrıntılı bilgi için lütfen fl.istanbul.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

FL2018 DÜZENLEME KURULU


                                        Yaklaşan Etkinlikler

Konum