ACTA INFOLOGICA’nın İkinci Sayısı Yayınlanmıştır

2017 yılının başında yayın hayatına başlayan bölümümüz dergisi ACTA INFOLOGICA’nın ikinci sayısı yayınlanmıştır. Dergimizin Aralık sayısında; Yapay Sinir Ağları, Destek Vektör Makineleri ve Karar Ağaçları gibi yapay zekâ modellerinin sağlıktan web sitelerine kadar farklı alanlarda uygulamaları, Endüstri 4.0’ın yapıtaşlarından biri olan Nesnelerin İnterneti’nin ekosisteme etkisi, mobil alışveriş bağlamında Teknoloji Kabul ve Bilgi Sistemleri Beklenti Onaylama Modelleri gibi konuların ele alındığı araştırmalara yer verilmiştir.

İlk sayımızdan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne yapılan başvuru sonucu dergimizin ISSN numarası da belirlenmiştir.

DergiPark istatistiklerine göre ilk sayımızda yer alan makalelerin en düşük indirilme sayısı 99  iken en yüksek indirilme sayısı 179 olmuştur. Dergimize gösterilen bu ilginin artarak devam edeceğine inanıyor, ikinci sayımızda yayınlanan değerli araştırmaların daha fazla okuyucuya ulaşmasını temenni ediyor ve emeği geçen araştırmacılar, hakemler ile dergi kurulları üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Dergimizin ikinci sayısı için tıklayınız.

Prof. Dr. Sevinç GÜLSEÇEN
İ.Ü. Enformatik Bölümü Adına Yayın Sahibi Temsilcisi
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Yrd. Doç. Dr. Çiğdem EROL
Baş Editör

08/01/2018
253 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü
Kalenderhane Mah. Bozdoğan Kemeri Cad. No:13 PK 34134 Vezneciler-Beyazıt-Fatih/İstanbul
Tel: 0 (212) 440 00 00