I. Önleyici Hizmetler Çalıştayına (OHC2014) Davet

Çocuklar; içinde yaşadığımız toplumun en önemli ve en hassas bireyleridir. Bu bireylere yönelik gerçekleştirilen her sosyal sorumluluk çalışması, geleceğimizi şekillendirme ve daha refah bir toplum olma yolunda çok önemli bir yapı taşını temsil etmektedir. Sosyal öğrenme teorisine göre suç; çocukların ve gençlerin, çevrelerini gözlemleyerek, bilgi, deneyim ve davranış kazandıkları ve bu kazanımlarının tercihlerini yönlendirdiği bir kavramdır.

I. Önleyici Hizmetler Çalıştayı 2014 yılı “Suça Karışmanın Erken Yaşta Engellenmesi” teması ile mühendislik, sosyal, tıbbi pek çok alanın bir araya gelerek bulaşıcı etkisi ile toplumların geleceğini tehlikeye sürükleyen suç kavramına multidisipliner yaklaşımlar ve çözüm önerileri oluşturmayı hedeflemektedir. 26 Kasım 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek çalıştay kapsamında İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenenHayata Bir Çocuk Bir Çocuğa Hayat Projesi’nin tanıtım toplantısı düzenlenecektir. İÜ Mühendislik Fakültesi’nin sahibi olduğu projede BUYAMER ortak olarak yer almaktadır. Yürütücülüğünü Prof. Dr. Sıddık B. YARMAN’ın yaptığı projede; Prof. Dr. Sevinç GÜLSEÇEN Bilişim Koordinatörü, Prof. Dr. Erdal BALABAN Girişimcilik Koordinatörü, Yrd. Doç. Dr. İnci ZAİM GÖKBAY Proje Koordinatörü, Arş. Gör. Şebnem ÖZDEMİR Proje Koordinatör Yardımcısı ve Arş. Gör. Emre AKADAL Araştırmacı olarak yer almaktadır.

Çok değerli Rektörümüz Prof. Dr. Yunus SÖYLET’in himayelerinde gerçekleştirilen I. Önleyici Hizmetler Çalıştayı’nın organizasyon komitesi başkanlığını Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi Başkanı Prof.Dr. Sıddık B. YARMAN yürütmektedir.

Yerel yönetim, kamu ve akademik camianın pek çok önemli ismini bir araya getiren çalıştaya sizleri davet ediyoruz.

QR_ohc_poster

Ayrıntılı Bilgi İçin: http://ohc2014.org/

                                 http://hayatvecocuk.org/

Kayıt olmak İçin:   http://ohc2014.org/?page_id=28

20/11/2014
1021 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü
Kalenderhane Mah. Bozdoğan Kemeri Cad. No:13 PK 34134 Vezneciler-Beyazıt-Fatih/İstanbul
Tel: 0 (212) 440 00 00