İstanbul Üniversitesi
http://informatics.istanbul.edu.tr/?p=14719
Export date: Fri Apr 20 16:31:12 2018 / +0000 GMT

5-7 Mayıs 2014 tarihlerinde, İ.Ü. Kongre ve Kültür Merkezinde Future Learning 2014 Konferansı Gerçekleştirilmiştir


İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü, Türkiye Bilişim Vakfı ve Türkiye Bilişim Derneğinin ortak bir ürünü olan Future Learning Konferansları; 2004 yılından beri belirli bir misyon, kendini yenileyen bir vizyon ile sürdürülmektedir. Bu birikim ve deneyimden hareketle düzenlenen 5. Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı 2014: e-Öğrenme; yerli ve yabancı 300'den fazla katılımcıya (Avustralya, ABD, Finlandiya, İran, Litvanya, Pakistan, Portekiz, Slovakya, Türkiye, Yunanistan) ev sahipliği yaptı. Katılımcılar; her gün alanında uzman farklı bir davetli konuşmacının yeni ufuklar açar nitelikteki sunumlarını izleme imkânı buldular.

Bu yıl bir ilk gerçekleştirilerek konferans öncesi 4 Mayıs 2014 günü davetli konuşmacılardan Dr. Levent EFE, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Tıp ve Görsel İletişim Çalıştayı'nda tecrübelerini konuya ilgi duyan ve bu konuda uzmanlaşmak isteyenlerle paylaşmıştır. Çalıştay katılımcıları Dr. EFE eşliğinde tıbbi dergi kapağı çalışması ve hasta eğitimi için 3D model tasarımı projelerinde pratik yapma şansına sahip olmuş, tıp ve görsel iletişim hakkındaki sorularına yanıt bulabilmiştir.

Future Learning 2014 konferansının açılışında İTO Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin öğretmenler ile verdiği mini konser katılımcıları çok etkilemiştir. Konferansın davetli konuşmacılardan Assoc. Prof. Dr. Pedro Isaías- Empathic Systems And Future e-Learning Through e-Learning Empathic Environments başlıklı sunusunu, Dr. Cenk Tezcan- Sağlığa Fütüristik Bir Yaklaşım başlıklı sunusunu, Dr. Levent Efe- Visuals In Patient Education başlıklı sunusunu ve Maree Adele Tait- Connecting The World Through Learning başlıklı sunusunu gerçekleştirmiştir. Konferans ana salonundaki tüm sunular aynı zamanda canlı olarak yayınlanmıştır. Üniversitemizin Güzel Sanatlar Bölüm'ünde gerçekleştirilen açılış kokteylinde Prof. Dr. Bekir Sıddık B. Yarman muhteşem bir piyano  konseri vermiştir.

On farklı ülkeden akademik bildirilerin değerlendirilmek üzere gönderildiği konferansta, titizlikle seçilen 34 bildiri ve 4 poster akademisyen, araştırmacı ve kendini geliştirmek isteyen katılımcılara sunulmuştur. Future-Learning 2014 kapsamında ayrıca

  • Letsfeedback Çalıştayı (İngilizce ve Türkçe olmak üzere ayrı 2 çalıştay),

  • Süper Bilgisayarlar ve Veri Analizi, Animasyon, Simülasyon Semineri,

  • Uzaktan Eğitimde Öğretmen Eğitimi Çalıştayı,

  • Tıp Eğitiminde E-Öğrenme: Bugün ve Geleceği Paneli,

  • Eğitimde Robotların Kullanımı: R-Öğrenme Semineri,

  • enocta ve TEGEP Semineri,

  • E-learning: Future Projections Paneli


gerçekleştirilmiştir. Yoğun ilgi gören panellerde; katılımcılar alanında uzman isimlerle fikir alış verişi yapma imkânı bulmuşlardır. Salonlarda çift yönlü simultane çeviri yapılmıştır.

Future-Learning 2014 konferansı ile ilgili detaylı bilgiler konferans resmi web sitesinde futurelearning.org.tr yayınlanmaktadır. Future-Learning konferansları, kendini yenileme vizyonu doğrultusunda öğrenmenin geleceğine dair verimli tartışmalara ve değerli bilgi paylaşımlarına ev sahipliği yapmaya devam etmeyi hedeflemektedir.

Post date: 2014-05-18 18:20:47
Post date GMT: 2014-05-18 15:20:47

Post modified date: 2014-12-03 12:45:17
Post modified date GMT: 2014-12-03 10:45:17

Export date: Fri Apr 20 16:31:12 2018 / +0000 GMT
This page was exported from İstanbul Üniversitesi [ http://informatics.istanbul.edu.tr ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com