Bölüm Başkanımız Catholic University in Ruzomberok (Slovakia)’da düzenlenen PREDIL Networking Conference’ına davetli konuşmacı olarak katılmıştır

Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Sevinç GÜLSEÇEN ile yüksek lisans öğrencisi Nuray Akman 7-9 Eylül 2010 tarihlerinde Catholic University in Ruzomberok (Slovakia)’da düzenlenen Synergy Development between Policy and Praxis on Technology Enhanced Learning from a Gender Perspective Networking Conference’ına katılmışlardır.

PREDIL (Promoting Equality in Digital Literacy) isimli LLP-COMENIUS Avrupa Birliği projesi kapsamında düzenlenen konferansta, S.Gülseçen ile yüksek lisans öğrencileri Nuray Akman ve Medine Hatipoğlu’nun birlikte hazırladıkları “Womens’ Gender Beliefs, Career Goals, Retention Decision and Ocupational Attainment in ICT Workforce in the World and Turkey” isimli çalışma sunulmuştur.

Institute of Applied and Computational Mathematics (GR) tarafından koordine edilen projenin partnerleri ise sırası ile Universite Paris Desartes (FR), Durham University (UK), University of Barcelona (ES), Universitat der Bundeswehr Munchen (DE), University of Information Technology and Management in Rzeszow (PL), Catholic University in Ruzomberok (SK) ve University of Lugano.

BBölümümüz tarafından 8 Mart 2007 tarihinde “Bilişime Kadın Eli Değerse” etkinliği ile başlatılan “Bilişimde Kadın” ana temalı çalışmalar zincirine böylece yeni bir halka eklenmiştir. Bölümümüz araştırma görevlilerinin de aktif görev aldığı bu konudaki faaliyetler, 2008 ve 2009 yıllarında yine bölümümüz önderliğinde, TBD İstanbul Şubesi bünyesinde “Kadın ve Bilişim” Çalışma Grubunun kurulması ve bu grup tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam etmiştir. Grubun başkanlığını sırası ile Yrd. Doç. Dr. Zerrin Ayvaz Reis ve Doç. Dr. Sevinç Gülseçen yapmışlardır.

Çalışma grubunun bu konuya ilgi duyan ve bu konuda çalışma yapmak isteyen bölümümüz yüksek lisans ve doktora öğrencileri adı geçen öğretim üyeleri ile bağlantı kurabilirler.

15/09/2010
455 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü
Kalenderhane Mah. Bozdoğan Kemeri Cad. No:13 PK 34134 Vezneciler-Beyazıt-Fatih/İstanbul
Tel: 0 (212) 440 00 00